contact_phone 041-34477065

طراحی وبسایت تجارت الکترونیک

وبسایت های تجارت الکترونیک ماهیت و هدف منحصر به فرد خود را دارند که عموما هدایت یک بازدید کننده به یک کار ساده یا خرید اینترنتی است. در طراحی وبسایت تجارت الکترونیک باید اصول مختلف فروش اینترنتی را هم در نظر گرفت. شاید بسیاری بپرسند که طراحی وبسایت تجارت الکترونیک چه فرقی با طراحی باقی وبسایت ها دارد. تمامی وبسایت ها باید از نظر رنگ شناسی و رابط کاربری جذاب و مناسب با موضوع وبسایت باشند.

اما یک وبسایت تجارت الکترونیک باید :

  • محیط کاربری لذت بخش ، ساده و جذاب داشته باشد تا کاربر را به سمت خرید و بازدید از وبسایت جذب نماید.
  • باید اطلاعات کافی درمورد صاحب وبسایت ارائه نماید تا اعتماد بازدید کننده را به طور کامل جذب نماید.

یک طراح خوب وبسایت تجارت الکترونیک باید بازدید کننده را نهایتا با یک یا دو کلیک به صفحه مورد نظر هدایت کند. همچنین طراحی خوب وبسایت تجارت الکترونیک شامل صفحه آرایی نیز می شود. یک جنبه مهم دیگر طراحی وبسایت تجارت الکترونیک چیدمان مطالب در صفحات است پس از تحقیقات فراوان ثابت شده که هنگام بازدید از یک وبسایت کاربر بیشترین جلب توجه مطالب را ابتدا آنهایی دارند که در قسمت گوشه سمت چپ و پایین سپس قسمت وسط صفحه هستند.

همه این تکنیکها برای ترسیم مسیر راه برای چشمان بازدید کننده وبسایت می باشد همانطور که در سوپر مارکت ها نمونه مشابه آن استفاده می شود. شاید همه شما متوجه شده باشید که نان های تازه همیشه در دور ترین و انتهایی ترین نقطه سوپر مارکت نگه داشته می شوند. این سیاست فروشنده ها برای این است که یک خریدار نان همچنان که به سمت نان ها می رود در بین راه با انواع کالا های وسوسه انگیز مواجه می شود. در طراحی وبسایت تجارت الکترونیک نیز همینطور می باشد اگر چیدمان مطالب به بهترین شکلو به صورت از قبل تحلیل شده صورت بگیرد مسلما بازدید کننده بیشتری خواهد داشت.

به طور کلی طراحی وبسایت تجارت الکترونیک، معاملات تجاری را تحت تاثیر قرار داده و همچنین باعث تقویت روابط تجاری با مشتریان،شناسایی فرصت‌های شغلی جدید و پشتیبانی از توسعه‌ محصول با نام تجاری خاص می‌شود. همچنین طراحی وبسایت تجارت الکترونیک می‌تواند بر جنبه‌های مربوط مشتریان از جمله نظارت بر مشتری و ارزش‌گذاری آنها نیز تاثیر مثبتی بگذارد. در طراحی وبسایت تجارت الکترونیک همچنین میزان آگاهی، اولویت بندی و تصمیمات مشتریان تنها بر پایه‌ی اطلاعات قابل مشاهده بر روی وبسایت‌های تجارت الکترونیک نبوده بلکه همزمان تحت‌تاثیر محتوای ایجاد شده توسط کاربران در شبکه‌های اجتماعی قرار می‌گیرند.

 

© 2017 SadrAfzar لوگوی صدر افزار