contact_phone 041-34477065

بازاریابی اپلیکیشن ( Mobile Marketing ) موبایل چیست ؟

امروزه با توجه به افزایش چشمگیر استفاده از موبایل ، تبلت ها و دستگاه های هوشمند در سرتاسر جهان به نحوی که می توان گفت ، گوشی های هوشمند به عضوی از بدن هر انسان مبدل شده . شیوه جدیدی از بازاریابی با عنوان بازاریابی اپلیکیشن یا موبایل اپلیکیشن مارکتین پا به عرصه ظهور گذاشته است .

گاها به اشتباه بازاریابی اپلیکیشن موبایل با بازاریابی موبایل اشتباه گرفته می شود این در حالی است که بازاریابی اپلیکیشن موبایل بر توسعه ، تعامل ، افزایش کاربران و حفظ کاربران سابق متمرکز شده در حالی که بازاریابی موبایل کاملا مقوله دیگری است .

با توجه به آمار میلیونی ارائه شده نسبت به تعداد اپلیکیشن های موبایل و افزایش روز افزون این تعداد بهتر است از انتدای کار نقشه راه و استراتژی بازاریابی اپلیکیشن موبایل با دقت انتخاب شود چون در غیر این صورت ، فعالیت اقتصادی و کسب و کارتان در میان دریای عظیم اپلیکیشن های موبایل محو خواهد شد .

در نتیجه در جهان الکترونیکی امروز که موبایل ها در آن نقش مهمی را ایفا می کنند اگر وب سایت شما به صورت حرفه ای و برای اپلیکیشن موبایلی و کاربران آن بهینه سازی نشده باشد بدون شک حجم بالایی از مشتری ها و فرصت ها را در کسب و کارتان از دست خواهید داد .

روش های بازاریابی اپلیکیشن موبایل :

  • تبلیغات در رسانه های اجتماعی ( اینستاگرام ، تلگرام ، فیسبوک و ... ) :

امروزه با توجه به تعداد بسیار بالای کاربران رسانه های اجتماعی وبا در نظر گرفتن این مساله که اکثر کسانی که از گوشی های هوشمند استفاده می کنند حداقل در یکی از رسانه های اجتماعی فعالیت دارند پس واضح است که با تبلیغات در رسانه های اجتماعی می توان حجم بالایی از کاربران را مخاطب قرار داد . تبلیغات هدفمند در رسانه های اجتماعی می تواند برای پیشرفت اپلیکیشن موبایل شما موثر باشد .

  • پیام های درون برنامه ای :

پیام های درون برنامه ای از روش های بسیار مفید در بازاریابی اپلیکیشن به شمار می آید. این پیام ها زمانی که کاربران اپلیکیشن فعال یا آنلاین هستند ارسال و ظاهر شده و می توانند کاربردهای فراوانی داشته باشند از جمله تقاضای ثبت نظر و یا رای دهی در اپلیکیشن های معتبر مانند اپ استور ، نمایش به روزرسانی های موجود در اپلیکیشن و ...

  • استفاده از پوش نوتیفیکیشن ( Push Notification ) :

در واقع پوش نوتیفیکیشن ها پیام ها و هشدارهایی هستند که در ظاهر همانند پیام های متنی به نظر می آیند ولی جهت مشاهده آنها کاربر گوشی هوشمند باید اپلیکیشن شما را دانلود نماید .

  • بهینه سازی اپ استور ( ASO ) :

بهینه سازی اپ استور یکی از مهمترین مباحث در بازاریابی اپلیکیشن موبایل به شمار میرود . این مساله به افزایش بازدید و قابل بازدید کردن اپلیکیشن شما در اپ استور کمک می کند. از جمله اقداماتی که جهت بهینه سازی اپ استور انجام می شود می توان به بهینه سازی عنوان ، کلمات کلیدی و انتخاب دقیق دسته بندی اپلیکیشن در اپ استور اشاره کرد .

نکات مهمی که در بازاریابی اپلیکیشن باید به آنها توجه شود :

  • بازاریابی را هرچه زودتر شروع کنید :

بهتر است کار بازاریابی اپلیکیشن موبایل کسب وکارتان را زودتر شروع کنید . بهتر است بازاریابی اپلیکیشن خود را حتی قبل از انتشار آن و در زمان طراحی شروع کنید مثلا قبل از انتشار اپلیکیشن خود محتوای ویدئویی از اپلیکیشن را در فضای مجازی و با مخاطبان خود به اشتراک گذاشته و باعث به وجود آمدن حس کنجکاوی و آگاهی در آنها شوید . یا در رسانه های اجتماعی و وب سایت خود نظرسنجی اجرا کرده و از علایق مشتریان و کاربران خود آشنا شوید .

  • با کاربران از طریق دریافت نظرات در ارتباط باشید :

سعی کنید صفحات اپ استور خود را زیبا کنید . تصور کنید زمانی که می خواهید یک اپلیکیشن موبایل را از هر مرجعی دانلود نمائید به قسمت نظرات در مورد آن اپلیکیشن سری زده و نظرات کاربران را بررسی می کنید و چه بسا زمانی که نظرات درمورد اپلیکیشن مثبت نباشد از دانلود آن صرف نظر نمائید .

پس بهتر است کاری کنید که کاربرانتان حتما در مورد اپلیکیشن شما نظرات مثبتی ثبت کنند .

  • با اینفلوئنسرها در ارتباط باشید :

اینفلوئنسرها یا همان سلبریتی ها و یا به تعبیری فنومن ها می توانند نقش مهمی در بازاریابی اپلیکیشن موبایل شما داشته باشند . می توان به جای اینکه با هزینه های بسیار بالا از یک قهرمان محبوب ورزشی و یا ستاره سینمائی دعوت کنید تا در مورد محصول شما مثلا 2 دقیقه صحبت و تبلیغات کند از اینفلوئنسرهای رسانه های اجتماعی مانند : اینستاگرام ، یوتیوب ، توییتر و ... کمک بگیرین تا محصول شما را با هزینه به مراتب کمتر و شاید بازدهی بالاتر تبلیغ کند .

  • به مسائل مربوط به سئو توجه داشته باشید :

بهینه سازی در موتورهای جست و جو را فراموش نکنید ، بهینه سازی سایت بر روی صفحه لندینگ شما در گوگل تاثیرگذار بوده وباعث می شود زمانی که افراد به دنبال اطلاعات می گردند . به سرعت به آن دست پیدا کنند ،

  • کار بر روی پرس کیت ها را فراموش نکنید :

باید اطمینان داشته باشید بازاریابی اپلیکیشن شما در چه سطحی است و دارای کدام کیت الکترونیکی و فیزیکی هستید که در دست رسانه ها و گروه های تبلیغاتی قرار دارند . لیست بلاگرها ، گروه های رسانه ای و اینفلوئنسرهای مارکتینگ را گردآوری کرده و مطمئن شوید که پرس کیت شما و مسائل دیگر جهت راه اندازی اپ تمام نکات لازم در مورد اپلیکیشن موبایل را داراست . هرچه قدر تعداد افرادی که اطلاعات مرتبط به دست آورند بیشتر باشد کار شما بیشتر انجام خواهد رفت .

 

© 2017 SadrAfzar لوگوی صدر افزار