contact_phone 041-34477065

نوشتن یک مقاله و گذاشتن آن در سایت کار بسیارخوبی است و محتوای یک وب سایت

باعث ایجاد ترافیک در آن سایت می شود ولی بهتر است که این ترافیک کاملا هدفمند باشد بنابراین باید به محتوای مطالبی که در سایت خود قرار می دهیم بیشتر و عمیق تر فکر کنیم.

 

انتخاب کلمات کلیدی مناسب باعث می شود ما دقیقا بدانیم در مورد چه چیزی مطلب بنویسیم و در آن مطلب لازم است از چه کلماتی استفاده شود.

مواردی که لازم است در مورد کلمات کلیدی بدانید:

احتمالا برخی از شما در نوشتن مطلب در وب سایت تازه کار هستید و نمی دانید که چه قوانینی را باید رعایت کنید در ذیل شما را با برخی مواردی که در نگارش مطالب وب سایت بهتر است رعایت شود آشنا خواهیم کرد:

یک کلمه کلیدی چیست؟

کلمات کلیدی کلمات یا اصطلاحاتی هستند که شما ترجیح میدهید با جستجوی آن ها نوشته های سایت شما در صفحات اول موتورهای جستجو نمایش داده شوند.

چگونه از کلمات کلیدی استفاده کنیم؟

ابتدا لازم است در مورد انتخاب کلمات کلیدی مطلب خود تصمیم بگیرید سپس این کلمات را در مطالب خود به کار برده و آن ها را تبلیغ کنید و یا آن ها را به صفحات دیگری لینک نمایید.به این ترتیب هر بار که این کلمات جستجو می شوند افرادی صفحات سایت شما را پیدا خواهند کرد و شما در همان صفحات می توانید از تبلیغات مرتبط استفاده کنید.

تفاوت بین کلمات کلیدی کوتاه و کلمات کلیدی بلند چیست؟

رقبا اصطلاحات و کلمات کلیدی را به دو نوع کوتاه و بلند تقسیم بندی می کنند کلمه کوتاه مثل بهینه سازی سایت و کلمه کلیدی بلند مثل بهینه سازی سایت های ایرانی البته مشخص است کار بر روی کلمات کلیدی کوتاه به مراتب مشکل تر از کلمات کلیدی بلند خواهد بود چون رقبای بیشتری برای آن ها وجود دارد.

قبل از شروع مشخص کنید هدفتان از کلمات کلیدی چیست؟

قبل از اینکه کلمات کلیدی خود را به صورت نهایی انتخاب کنید بهتر است کلماتی که به ذهنتان می رسد را بررسی کرده و نتیجه رسیدن به آن ها را هم در نظر بگیرید.هیچ لزومی ندارد برای کلماتی فعالیت کنید که بازدید کنندگان مورد نظر شما را به سایتتان هدایت نمی کنند یا بعدا نمی توانید با استفاده از آن ها درآمدزایی کنید و یا قرار نیست شما را به هدف مورد نظرتان نزدیک کنند برخی از اهدافی که می توانند شما را به کلمات کلیدی مناسب نزدیک کنند عبارتند از:

* فروش یک محصول

اگر شما محصولی برای فروش دارید هدف اصلی شما باید معرفی درست و نهایتا فروش محصولتان باشد.

* داشتن اعضا

داشتن اعضای زیاد با هدف دادن سرویس های مناسب و خاص به آن ها می تواند یک نتیجه مطلوب باشد.

* مشهور شدن

گذاشتن مطالب خوبی که باعث شود این مطالب خوانندگان بسیار زیادی داشته باشد و در جاهای مختلف به اشتراک گذاشته شود باعث مشهور شدن نویسنده و ایجاد اعتبار برای نویسنده و سایت می شود.

پس قبل از اینکه کلمات کلیدی خود را انتخاب کنید لازم است به طور شفاف بدانید که این کلمات کلیدی شما را به چه هدفی نزدیک خواهند کرد.

پیدا کردن مناسب ترین کلمات برای موتور جستجوگر گوگل

به این ترتیب اولین قسمت یافتن کلمات کلیدی مناسب به پایان رسید و شما تصمیم خود را در مورد کلمات کلیدی و هدف آن ها گرفته اید.

1- می توانید از نرم افزارهای واسط برای آنالیز کلمات کلیدی خود استفاده کنید مثل نرم افزار Market Samurai که یک ابزار بسیار قدرتمند برای بررسی رقبای شما در این کلمات کلیدی می باشد اینجا می توانید کلمات و ایده های مختلف را بررسی کنید.می توانید عناوین خود را در آن کنترل کنید که حتما بهینه باشند ممکن است کلمه ی بهینه سازی سایت را در آن جستجو کنید و ببنید در این کلمه چند رقیب برای شما وجود دارد و چند لینک با این عنوان در سایت های رقیب است.

2- تحقیق کنید و از ابزارهای مختلف در این کار کمک بگیرید

مرحله ی بعدی می تواند تحقیق بیشتر و یافتن لینک های بیشتر برای آنالیز باشد.ابزارهایی مثل Majestic SEO یا Semrush کمک بگیرید.

3- شخصا روی سایت ها تحقیق کنید:

قدم بعدی که لازم است برداشته شود مشاهده ی سایت هایی است که در آنالیزها یافته ایم این کار باعث می شود میزان قدرت رقبا و میزان فعالیت لازم بر روی کلمات کلیدی خود را بهتر درک کنیم.

به این موارد دقت کنید:

* روابط روی پست ها

چندبار یک پست به اشتراک گذاشته شده یا چه کامنت هایی دارد؟

*لینک های اصلی

آیا پست های بهتری وجود داردکه به پست مورد نظر شما لینک شده باشد؟

* ابزارها

آیا از نظر فنی کاری صورت گرفته که آن پست به نظر گوگل ارزشمندتر جلوه کند؟

* بهینه سازی

آیا می توانید روی مقالات آن ها بهینه سازی انجام دهید؟ آیا می توانید آن ها را به روشی دیگر در سایت خود قرار دهید؟

با انجام این کارها دقیقا مسیر شما و کارهایی که لازم است انجام شود مشخص می گردد.

keywords

موارد دیگری که بهتر است به خاطر داشته باشید:

هنگامی کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل بررسی میکنید بهتر است به موارد ذیل دقت کنید:

* تفاوت ها اهمیت دارد

اینکه شما هم عنوان دقیقا مشابه اولین نتیجه جستجو را قرار دهید کار خوبی نیست چرا که گوگل سعی می کند اطلاعات با موارد متفاوت در مورد یک کلمه ی کلیدی را نمایش دهد.تا جستجوگران پاسخ سوالات خود را پیدا کنند.

* مفرد و جمع بودن کلمات کلیدی اهمیت دارد

بسیاری از افراد فکر می کنند جمع و مفرد بودن کلمات کایدی تفاوتی ندارد ولی ممکن است اصطلاح کلمه ی کلیدی در روز 40000 مرتبه جستجو شود ولی اصطلاح کلمات کلیدی 10000 بار توسط کاربران جستجو گردد.

* سوال بپرسید

آخرین به روز رسانی های گوگل به این مفهوم نیست که سایت ها چگونه ایندکس شده اند به این مفهوم است که گوگل مدل پرسیدن سوالات را تغییر داده است در واقع باید با خودتان فکر کنید که افراد سوالاتشان را به صورت طبیعی به چه شکلی مطرح می کنند و سعی کنید به همان شیوه اصطلاحات کلیدی خود را انتخاب نمایید.

* تازگی

گوگل سعی می کند در پاسخ جستجوها ، از اطلاعات جدیدتر استفاده کند بنابراین تازگی مقاله ها و نوشته های شما از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود.

به یاد داشته باشید چیزهایی که همه چیز نیستند!

چیزی که لازم است درنظر بگیرید این است که فقط کلمات کلیدی نیستند که برای گوگل اهمیت دارند این یک مقوله ی چند لایه ای است.یعنی اگر در دنیای امروزی نیاز است که شما در گوگل پیدا شوید بهتر است بیشتر از اضافه کردن لینک ها و نوشتن مطالب مرتبط فکر کنید.

بله ، این کار در روند ما اهمیت دارد.

خیر، این تمام داستان نیست.

به دلیل اینکه در قسمت اول ما تحقیقات زیادی روی کلمات کلیدی انجام داده ایم می خواهیم بر بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو کار کنیم بهتر است به کلمات کلیدی خود به صورت جامع تر نگاه کنیم.

خب بعد چی؟

1- در مورد قیف های سایت خود فکر کنید:

وقتی همه ی کارها انجام شد و شما ترافیک زیادی را وارد سایت خود کردید اگر این ترافیک یک ترافیک عیر مناسب باشد و شما ندانید با آنها چه کنید هیچ سودی ندارد.

2- در مورد روش های نمایش و ترویج فکر کنید:

رتبه گوگل ( Google Rank) یک روش ترویج مطلب یا نمایش یک محصول است .البته کارها و روش های دیگری هم در این باره وجود دارد.بهتر است هنگامی که روی انتخاب کلمات کلیدی خود فکر میکنید در مورد نمایش آنها هم بیاندیشید.

3- در مورد کاربرانی که جستجو می کنند و کلمه را فعال می کنند هم فکر کنید:

فرض کنید شما در مرد غذاهای سالم یک مطلب خاص نوشته اید و روزانه 1000 نفر آن را مطالعه کرده اند ولی آیا حتما از شما چیزی می خرند؟این مسئله به تعریف پله های بعدی از سمت شما بستگی دارد.

4- در مورد جامعه شناسی فکر کنید:

اگر به مدل آدم ها و نوع محصولاتتان و نحوه برخورد آن ها با محصولات خود فکر کنید این به شما کمک میکند تا متوجه شوید چه شکلی از صفحه ی فروش برای مشتریان شما مناسب تر است .

به طور مثال اگر محصولات شما برای کودکان است باید بدانید که آن ها کارت بانکی برای پرداخت پول ندارند پس لازم است در نحوه ی سفارش گیری و پرداخت وجه به این نکته توجه کنید.

5- در مرود بازدیدکنندگان احتمالی سایت خود فکر کنید:

مخاطب شما دقیقا آن چیزی است که شما به آن احتیاج دارید و به آن فکر می کنید.اگر نمیدانید بازدیدکنندگان احتمالی شما چه کسانی هستند سعی کنید با سپردن این کار به یک شخص زودتر در این باره به نتیجه برسیو مخاطبین خود را بشناسید.

لازم نیست همه ی این کارها را یک جا انجام دهید.

باید بدانید روند شروع و ادامه یکار بر روی یک وب سایت کاری طولانی است و احتیاج به زمان دارد پس بهتر است مدت زمان مناسبی را به انتخاب کلمات کلیدی خود اختصاص دهید و یا در این زمینه از متخصصین بهینه سازی کمک بگیرید. در واقع پیدا کردن کلمات کلیدی مناسب ممکن است روزانه هزاران بازدید کننده به سایت شما سرازیر کند.


 

 

© 2017 SadrAfzar لوگوی صدر افزار