contact_phone 041-34477065

گزارش‌های اخیر متخصصان امنیتی حاکی از این است که در میان مشکلات امنیتی مختلف، ایمیل‌های مخرب به‌شدت در طول چند ماه اخیر به‌شدت اوج گرفته‌ و به یک خطر بسیار جدی تبدیل شده‌اند.
به گزارشوب‌سایت خبری تحلیلی computerweekly، ایمیل‌های مخرب یکی از موارد بسیار خطرناک و تهدیدآمیز موجود در شبکه اینترنت هستند و به نظر می‌رسد که شرایط مربوط به این موضوع روزبه‌روز بحرانی‌تر می‌شود.

بر اساس گزارشی که به تازگی توسط مرکز تحقیقاتی Proofpoint در این زمینه منتشر شده، به نظر می‌رسد که شاهد یک بحران بسیار جدی هستیم و آمار ایمیل‌های مخرب در طول سه‌ماهه دوم سال جاری میلادی به میزان ۲۵۰ درصد افزایش یافته است.

البته متخصصین می‌گویند شرایط هنوز با رکورد تاریخی و مهیب ثبت شده در نیمه نخست سال ۲۰۱۶ فاصله زیادی دارد، لیکن به نظر می‌رسد که تمامی تمهیدات انجام شده در این زمینه به‌سرعت اثرگذاری خود را از دست داده‌اند.
کارشناسان معتقدند که یکی از دلایل اصلی اوج‌گیری این موضوع مربوط به اطلاعات لو رفته از طرف سازمان‌های دولتی از جمله آمریکا مربوط بوده و این امر موجب شده است تا نسل جدیدی از بدافزارها شکل بگیرند.

یک دسته از این بدافزارها -که بیش از سایر موارد مشهور شده است- کرم‌های باج‌افزاری نام دارد و فایل‌های کاربران را به کمک یک ایمیل قفل کرده و از آنها درخواست باج می‌کند.

شایان ذکر است که متخصصان امنیتی تلاش خود را برای کنترل این وضعیت چند برابر بیشتر کرده‌اند، لیکن در نهایت خود کاربران هستند که می‌توانند با عدم گشودن ایمیل‌های ناشناخته و یا دارای فایل‌های مشکوک، خود را امن نگاه دارند.

© 2017 SadrAfzar لوگوی صدر افزار