contact_phone 041-34477065

چرا سیستم مدیریت ارتباط با مشتری یک نیاز ضروری است ؟

امروزه فناوری های جدید می آیند و می روند. روزانه تعداد زیادی اپلیکیشن برای فروش بهتر،کاراتر و بیشتر محصولاتتان تولید می شوند. از میان این نرم افزارها فقط تعداد کمی مفید می باشند. اما یکی از نرم افزار های بسیار کاربردی برای فروش بیشتر ، نرم افزار CRM می باشد. CRM  یا همان  Customer Relationship Managementیعنی مدیریت ارتباط با مشتری نرم افزاری است که تمام تعاملات بین شما و مشترینتان را نشان می دهد. این نرم افزار اگر به درستی استفاده شود از ابزار بسیار موثر برای تیم فروش یک شرکت تجاری می باشد.

مزایای CRM چیست؟

 این نرم افزار برای بقا آمده است و یک محصول زودگذر و موقت نمی باشد. نرم افزار CRM تمام داده هایتان را در یک محل ذخیره می کند و دیگر نیاز نیست که شما به دنبال اطلاعات مورد نظرتان از بین انبوهی از داده ها بگردید. با CRM شما هرگز به ایمیل، تماس تلفنی و یا قرار ملاقات دوباره نیاز نخواهید داشت. نرم افزار CRM همه ی این کارها را به صورت خودکار و به طور از قبل برنامه ریزی شده انجام می دهد. برخی از نرم افزارهای CRM می توانند تعاملات پیش فروش شامل هر نقطه تماس بازاریابی موجود را حفظ کنند. اهرم این کار رسیدن به فروش بیستر در کسب و کارتان است. خیلی نگران نباشید که آیا برای تماس مجدد با مشتری خیلی زود است یا نه و یا اینکه اطلاعات لازم را برای مشتریانتان فرستاده اید یا نه؟ همه ی اینها در نرم افزار CRM شما موجود است  و ذخیره می شود. با رشد کسب و کارتان نرم افزار CRM نیز رشد می کند و اطلاعات و داده های لازم برای شما را حفظ می کند.

همچنین این سیستم به شما کمک خواهد کرد تا از مسیر ارتباط با مشتری، تجسم بهتری داشته باشید. به این ترتیب، اولویت بندی مسائل مشتری ساده‎تر بوده و خواهید توانست مشکلات مشتریان را آسان‎تر از گذشته از میان بردارید. چنین روندی موجب خواهد شد تا از مسیرهای ارتباطی غیر معمول نیز به راحتی عبور نموده و با در نظر گرفتن اهداف خود، نتیجه را بهبود ببخشید. این نرم افزار به شما اجازه می‎دهد تا نیازهای افراد را شناسایی نموده و با قرار دادن آن‎ها در کنار یکدیگر، بهترین استراتژی را برای ارائه‎ی خدمات مهیا نمائید. نرم افزار CRM دارای ویژگی‎هایی است که کمک می‎کند تا برخی وظایف خسته کننده و تکراری به صورت خودکار انجام پذیرند. از آن جمله می‎توان به ارسال ایمیل‎های خوشامدگویی، هدایت بازدیدکنندگان وب سایت، ایجاد و ترغیب مشتریان احتمالی و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

CRM  تقویت کننده رشد شرکت شماست :

نرم افزار CRM  علاوه بر منافع و مزایایی که برای تیم فروش دارد، می‎تواند در بخش بازاریابی، منابع انسانی، مدیریت مشتری نیز مورد استفاده قرار بگیرد. دسترسی به یک سیستم واحد برای تیم‎های مختلف، امری ضروری به شمار می‎رود. به این ترتیب، آن‎ها با آگاهی از فعالیت‎های تیم‎های دیگر، هرگز بر مبنای حدس و گمان عمل نخواهند کرد. وقتی تاریخچه‎ی تعاملات مشتری واضح و روشن باشد، دیگر مشتری در مورد عملکرد یک‎پارچه‎ی تمامی بخش‎ها، تردیدی نخواهد داشت. اصلی‎ترین هدف و وظیفه‎ی شما، کسب رضایت مشتریان است و نرم افزار CRM به شما کمک می‎کند تا به این هدف عالی دست یابید.

اهمیت سرمایه گذاری روی CRM :

تهیه‎ی یک سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)کارآمد از جمله سرمایه گذاری‎هایی است که کسب و کار شما هرگز نباید از آن چشم پوشی نماید. اهمیتی ندارد که تیم شما تا چه اندازه قوی بوده و فعالیت‎های پیشین شما تا چه حد مثمر ثمر بوده‎اند. چرا که در چرخه‎ی فروش، تقاضای مشتری پیوسته در حال تغییر است. مشتریان همواره انتظار دارند که خدمات بهتر و سریع‎تری دریافت کنند. از آن جا که تهیه‎ی این سیستم نیازمند صرف هزینه و سرمایه گذاری مالی است، لازم است توجه داشته باشید که نرم افزار CRM با صرفه جویی در زمان لازم برای گردآوری اطلاعات مربوط به مشتریان و به حداکثر رساندن ارتباطات و فرصت فروش و همچنین، بهبود خدمات و در نهایت، جذب مشتریان بیشتر، در کوتاه‎ترین زمان ممکن، هزینه‎ی صرف شده را جبران خواهد کرد.

معایب استفاده نکردن از CRM :

صرف هزینه‎های مادی و زمانی غیر ضروری در ادارات، موجب می‎شود که تمرکز کارمندان از مسائل مهمی مانند پیدا کردن مشتریان احتمالی و تدارک مقدمات برای ارتباط با آن‎ها منحرف گردد. عدم وجود نرم افزار CRM متمرکز و کارآمدی که بتواند اطلاعات جمع آوری شده توسط فروشندگان و نمایندگی‎ها را در خود ذخیره کند، موجب خواهد شد که تاکید بیشتر بر روی وظایفی باشد که سودآور نبوده، اما از نظر اداری ضروری تلقی می‎شوند. از آن جمله می‎توان به جمع آوری و طبقه بندی اطلاعات اشاره کرد. چنین امری، نهایتاً بسیار مخرب بوده و همچنین برای کسب و کار، زیان آور است.

 

 

© 2017 SadrAfzar لوگوی صدر افزار